Doświadczenie

Od 1989 roku pracowałem dla Wydawnictwa ZNAK. Tworzyłem i organizowałem nowoczesny system fotoskładu dla Wydawnictwa ZNAK i TYGODNIKA POWSZECHNEGO. Wkrótce zostałem zatrudniony jak redaktor graficzny w Wydawnictwie ZNAK. Miałem na swoim koncie liczne prace twórcze: projekty graficzne okładek, opracowania graficzne książek, projekty logotypów. Projektowałem makiety Miesięcznika ZNAK, prowadziłem łamanie Miesięcznika ZNAK, projekt graficzne poszczególnych okładek Miesięcznika ZNAK. Prowadziłem specjalistyczny nadzór nad drukiem i produkcją. W trakcie tej pracy odbyłem wakacyjne szkolenie i kurs dla wydawców i redaktorów na Uniwersytecie w Urbino we Włoszech.

Równolegle zostałem poproszony o pomoc i zatrudniony przez Wydawnictwo M oraz Miesięcznik LIST przy organizacji redakcji i fotoskładu. Brałem udział w opracowywaniu graficznym książek wydawnictwa M. Jestem współtwórcą graficznego i fotograficznego kształtu kilkunastu numerów Miesięcznika LIST.

Organizowałem struktury rozgłośni (jako jedna z trzech zarządzających osób) jako szef Działu Promocji Radia Mariackiego (potem Radio PLUS, obecnie Radio VOX). Brałem udział w audycjach i programach dotyczących książek. W ramach radia zorganizowałem dział usług związanych z reklamą dla podmiotów zewnętrznych.

W 1997 roku założyłem swoją działalność, w ramach której podjąłem prace edytorskie, fotograficzne, reklamowe i twórcze dla m.in. takich podmiotów, jak: Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo CCPress, Wydawnictwo HELION, Wydawnictwo PETRUS, Wydawnictwo Literackie (Kraków), Wydawnictwo UNIVERSITAS (Kraków), Wydawnictwo św. Antoniego (Wrocław), Wydawnictwo SEVEN (to obecna nazwa, Wrocław), Wydawnictwo FILIA, Polskiego Towarzystwo Ekonomiczne (PTE),  Szkoła Europejska im. J. Tischnera, Krakowska Szkoła Wyższa, BP Polska (centrala w Krakowie), INTER-BUD (Kraków), Park Wodny w Krakowie, KRAKOIN, Firma GETH, Firma HUSTY, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju, Firma konsultingowa TOP, Wydział Katechetyczny Kurii w Krakowie, Car-Partner (dealer HONDA), Euromarket (Dealer Opel, Chevrolet, Saab), EUROCAR (Dealer Forda), Stowarzyszenie POEZJA I MUZYKA, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydawnictwo WAM, Korzeniowski.pl, TRAS Kraków, BLACHPROFIL Kraków, J&J Developer, PREMBUD Developer, TWW Apartamenty, Ambasada Niemiec, Krakowska Fabryka Armatur S.A.

Ważnym elementem mojego doświadczenia jest także kontynuowanie doradztwa i udział w organizacji redakcji wydawnictw (PETRUS, CCPress). Szczególnie naukowe Wydawnictwo CCPress (działające pod patronatem ks. prof. Michała Hellera) jest znakomitym świadectwem dobrze działającego zespołu zbudowanego przeze mnie od podstaw.

Od roku 2010 zakupiłem z własnych środków profesjonalny sprzęt filmowy i podjąłem własne produkcje filmowe (filmy dokumentalne, dokumenty fabularyzowane o tematyce chrześcijańskiej, historycznej i społecznej). W produkcjach tych zdobyłem doświadczenie operatorskie, reżyserskie, w montażu i pisaniu muzyki. Sam organizowałem współfinansowanie sponsorskie tych produkcji oraz ich przebieg. Uczestniczyłem także w koprodukcjach z TVP Kraków jako ich realizator i współtwórca (Moja droga do Auschwitz), a szczególnie we wspólnych działaniach ze Stowarzyszeniem Auschwitz Memento (Projekt: Pilecki), gdzie pracowałem na różnych etapach powstawania dzieł: od scenariusza, poprzez organizację produkcji, zdjęcia, reżyserię, montaż, pisanie muzyki. Wszystkie moje produkcje i te, w których uczestniczyłem, były pokazywane w telewizji publicznej i telewizjach komercyjnych. Przeszły wszystkie etapy kolaudacji. Moje dzieło (scenariusz i reżyseria: PILECKI) weszło do masowej, kinowej dystrybucji (ponad 162 000 widzów w kinach całej Polski i otrzymał nagrodę Grand Prix za reżyserię na Festiwalu Polonijnym w Częstochowie (2015) oraz Pierwszą Nagrodę w kategorii Dokument Fabularyzowany na Międzynarodowym Festiwalu Multimedialnym NIEPOKALANÓW 2016). Film Lustro w 2017 roku na KSF NIEPOKALANA 2017 zdobył Pierwszą nagrodę w kategorii Dokument Historyczny. Film NIEOBOJĘTNI zdobył Drugą Nagrodę w kategorii PROGRAMY TELEWIZYJNO-EDUKACYJNE na Międzynarodowym Festiwalu Multimedialnym NIEPOKALANA 2018 oraz Wyróżnienie na 6. Zamojskim Festiwalu Filmowym „Spotkania z historią”. W związku z dużym zainteresowaniem Pilecki był prezentowany na licznych pokazach w całej Polsce oraz w świecie: USA, Kanada, Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Szwecja, Szwajcaria, Ukraina itp.

W 2017 byłem liderem komisji eksperckiej Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. W styczniu 2018 zostałem także powołany na lidera komisji eksperckiej PISF, a w roku 2019 na członka komisji.

PISF 2017 – Komisja 3 – Produkcja: film fabularny

PISF 2018 – Komisja 3 – Stypendia i rozwój projektu: film fabularny

PISF 2019 – Komisja 1 – Produkcja: film dokumentalny